Bayilik Şartları

Bayilik Şartları 


Tanışma: İnternet sitemizi ve ürünlerimizi inceleyin,deneyin.Markanın genel konseptinin size uygunluğunu araştırın.


Başvuru: İnternet sitemizden dolduracağınız başvuru formu değerlendirildikten sonra,marka yetkilimiz tarafından bayi adayımıza ulaşarak,franchising sistemimiz hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılır. Başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuru yapabilirsiniz.


Lokasyon & Avm seçimi: Bayi adayı,Kendi Cosmetics bayisi açmak için uygun olan yeri tespit eder ve ön şartlarını görüşür.Kendi Cosmetics yetkililerine yerin uygunluğu ve verimliliği konusunda vereceği olumlu kararı takiben,bayi adayı mağazanın yerinin kiralanması,her türlü çalışma ruhsatlarının alınması,aidatlarının ödenmesi,maliye ve SGK’ya karşı sorumlulukların yerine getirilmesini sağlar ve mağazayı kanunlara uygun halde açılabilecek bir duruma getirir.


Sözleşme: Kendi Cosmetics yetkilileri sözleşmenin imzalanması için gerekli evrakları bildirir.Bayi adayı,Kendi Cosmetics’e yapacağı ödeme şartlarının yerine getirmesini takiben 1 yıllık Franchise Sözleşmesini noter aracılığı ile imzalar.


Personel alımı ve eğitimi: Kendi Cosmetics çalışanlarına işin ortağı gibi yaklaşır,çalışanlarının uygun şartlar altında çalışmalari marka stratejisinin başında gelmektedir.Bayi adayı başta olmak üzere tüm bayi çalışanları ilki merkez ofiste olmak üzere toplam 3 günlük eğitime tabi tutulurlar.Bayi içerisinde çalışacak elemanların temininden bayi sahibi sorumludur.


Bilgi işlem: Kendi Cosmetics mağazalarında Dia Muhasebe programı kullanmaktadır.


Loyalty: Kendi Cosmetics aylık cirodan Loyalty bedeli almamaktadır.


Ödemeler: Ödemeler peşin yapılır.Bayi adayı dilerse KOSGEB yeni girişimci desteğinden faydalanabilir.KOSGEB Girişimcilik Programı 27.000 TL geri ödemesiz 70.000TL geri ödemeli Girişimcilik Desteği sunmaktadır.


Açılış : Marka yetkilileri tarafından son kontrolleri yapılan mağaza için açılış onayını takiben,ürün gönderimi ve sistem kurulumu yapılır.Kendi Cosmetics müşterilerine E-mail ve sosyal medya duyuruları ile bölge mağazasının açılışını duyurur ve sosyal medya reklamı yapar.


Destek: Şube açılışının akabinde,marka yetkilileri şubeyi sık sık ziyaret eder,kalite kontrolleri yapar ve gerekli ciro artışının sağlanması için hareket planı hazırlar.Analizler bayi yetkilisi ile paylaşılır.


Ürün ve Lojistik Planlaması :Ürün gönderimi yanlızca merkez depodan gerçekleşmektedir.Bayinin sisteminde adedi düşen ürünlerin gönderi ve takibinden Kendi Cosmetics merkez ofisi sorumludur.Merkez deponun dışında bayiye dışardan ürün temini asla yapılamaz.